Jakie przemówienie wygłosił George W. Bush w kilka dni po zamachu 11 Września 2001 roku?

George W.Bush, zaraz po atakach gloryfikuje Islam i gromi normalne reakcje Amerykanów! Ta przemowa jest nie do uwierzenia! Bush nazwał Allaha- bogiem oraz czytał wyrwany z kontekstu werset Koranu. Islam powstał i rozprzestrzeniał się w przemocy i krwi, a ten twierdzi, ze to religia pokoju i ze, ludzie znaleźli w niej szczęście…Niebywale! Kłamstwa!

PREZYDENT: Dziękuję wszystkim bardzo za gościnę. Właśnie miałem – szeroko zakrojone dyskusje na ten temat . Podobnie jak w przypadku dobrych ludzi stojących przy mnie, Amerykanie byli przerażeni i oburzeni atakami zeszłego wtorku. Podobnie jak muzułmanie na całym świecie. Zarówno Amerykanie i muzułmańscy przyjaciele i obywatele, płacący podatek obywatele, a muzułmanie w wielu krajach byli po prostu przerażeni i nie mógł uwierzyć w to co widzieli na ekranach telewizorów.

Te akty przemocy wobec niewinnych naruszają podstawowe założenia wiary islamskiej. I to jest ważne dla obywateli Ameryki aby to zrozumieć.

Tłumaczenie na język angielski nie jest tak wymowne jak oryginalny arabski, ale pozwól mi zacytować prosto z Koranu: W dłuższej perspektywie, co jest złe w skrajności będzie końcem tych, którzy czynią zło. Przez to, że odrzucili znaki Boga i ośmieszali je.

Oblicze terroru nie jest prawdziwa wiara islamu. Nie o to chodzi w Islamie. Islam jest pokojem. Ci terroryści nie reprezentują pokoju. Reprezentują oni zło i wojnę.

Kiedy myślimy o islamie myślimy o wierze, która przynosi komfort miliardowi ludzi na całym świecie. Miliardy ludzi znaleźli pociechę i ukojenie oraz spokój. I to jest uczyniło braci i siostry z każdej rasy – z każdej rasy.

Ameryka liczy miliony muzułmanów wśród naszych obywateli, a muzułmanie stanowią niezwykle cenny wkład w naszym kraju. Muzułmanie to lekarze, prawnicy, profesorowie prawa, członkowie wojska, przedsiębiorcy, sklepikarze, matki i ojcowie. I muszą być traktowani z szacunkiem. W naszym gniewie i [silnych ]emocjach, nasi rodacy muszą traktować się nawzajem z szacunkiem.

Kobiety, które pokrywają swoje głowy w tym kraju muszą czuć się komfortowo wychodząc na zewnątrz swoich domów. Matki, które noszą chusty nie mogą być zastraszane w Ameryce. To nie jest Ameryka, która znam. To nie Ameryka, która ja szanuje.

Powiedziano mi, że niektórzy obawiają się wyjść [na zewnątrz]; niektórzy nie chcą iść na zakupy dla ich rodzin; niektórzy nie chcą wykonywać swoich zwykłych codziennych czynności, ponieważ nosząc chusty, boją się oni zastraszania. To nie powinno i nie będzie dziać się w Ameryce.

Ci, którzy zastraszać naszych współobywateli by wyładować ich gniew nie stanowią najlepszej strony Ameryki, stanowią oni najgorszy typ ludzkości i powinni się wstydzić tego rodzaju zachowania.

Jest to wielki kraj. To wielki kraj, ponieważ dzielimy te same wartości, szacunku i godności człowieka i wartości. I to jest dla mnie zaszczyt spotkać się z liderami, którzy czują tak samo, jak ja. Są oburzeni, są smutni. Oni kochają Amerykę, tak samo jak ja.

Chcę wam wszystkim podziękować za danie mi szansy przemawiać. I niech Bóg błogosławi nas wszystkich.

https://georgewbush-whitehouse.archives.gov/news/releases/2001/09/20010917-11.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s