Rosyjscy ULTRAS sieja popłoch na Euro 2016

Niedawno zaczęło się Euro 2016, a uwaga skupia się wokół rozrób dokonywanych przez fanów Rosji, Anglii i okolicznych, francuskich rzezimieszków. Walki prowokowane są przez okolicznych, domorosłych chuliganów z Francji. Przed meczem, zaatakowali zarówno fanów Irlandii Północnej jak i Polski.

Na ulicach Francji dzieją się sceny niczym z filmu. Walka toczy się zarówno z oddziałami prewencji jak i pomiędzy fanami/ kibicami Anglii, Rosji i Francji.W powietrzu, nad głowami przelatuje setek butelek. Express.co.uk podaje, ze tysiące kibiców z Polski i Irlandii Północnej pojawiło się przez meczem.

Przyjechaliśmy pokazać, ze Anglicy to dziewczynki”Vladimir, ULTRAS z Rosji

Prawdziwa ‚sensacje’ wywołują jednak oddziały rosyjskich ULTRAS. Zarówno kibice , jak i dziennikarze są zszokowani. W anonimowym wywiadzie, udzielonym dla Daily Mail jeden z nich przyznaje, ze Anglicy chwalili się, ze są najmocniejszymi kibicami, stad Rosjanie postanowili ich sprawdzić. Dodając potem, ze kibice angielscy „walczą jak dziewczyny, są za starzy, zbyt pijani bądź za grubi” by stoczyć z nimi konkretna walkę. Ma tam grasować banda ok 150 ULTRAS, którzy są „ultra- szybcy” i „i pełni ultra-przemocy ”. Jednym z nich ma być Vasily/Wasyli „Zabójca”.

Jak podaje Vladimir, do Francji przybyli kibice takich zespołów jak : Lokomotiw Moskwa, Spartak Moskwa, CSKA Moskwa oraz Zenit Petersburg. Lokomotiw przyjechało w grupie 500-600. Pozostałe maja setki kibiców. Vladimir dodaje, ze kibice rosyjscy zawsze ćwiczą albo sztuki walki albo boks.

W sumie podają, ze fanów Rosji ma być ok 15,000.

Nie tylko toczy się psychologiczna wojna między Unia Europejska a Rosja, ale te rzeczy mogą być przeniesione tez na Euro 2016. Igor Lebedev(Rosyjska Związek Piłki Nożnej) zachęca kibiców, a Vitaly Mutko powiedział, ze tego typu rzeczy i zachowania przynoszą hańbie Rosji, ale wskazuje na winę ochrony.

Nawaliła tez ochrona na Euro 2016, ponieważ Rosjanie przemycili pistolet sygnałowy, bomby dymne i sztuczne ognie. Wystrzelili race w stronę sektora kibiców Anglii na stadionie(Daily Mail). Policja używa gazu łzawiącego oraz działek w woda. Z ulic znoszą ‚znokautowanych’ kibiców.

Francja dokonała tez pierwszych aresztowań. Gdzie jednak jest ochrona? Euro 2016 obraca się w plac wojny. Gdy rządy państw toczą ‚zimna wojnę’, kibice przyjeżdżają by udowadniać ‚swoje’ pięścią i przemocą.

Filmiki:

Francuzi atakują polaków i północnych Irlandczyków

Ataki na trybunach

Rosjanie rozganiają fanów Anglii na trybunach

Ulice we Francji gdzie Anglicy, Francuzi i Rosjanie rzucają butelki i krzesła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s