TAO- tajna komórka hakerów w NSA

Dzięki rewelacjom Snowdena dowiadujemy się, ze w NSA (Narodowej Agencji Bezpieczeństwa USA) znajduje się coś takiego jak TAO.

TAO to „Biuro Indywidualnie Dostosowanych Operacji Dostępu”, znajdujące się pod SIGINT(Sygnaly Wywiadu), składające się z hakerów,analizatorów wywiadu i speców od hardware i oprogramowania.

Jest to zbieranie informacji oraz cyberwojna. Rzekomym mottem Centrum Zdalnych Operacji ma być: „Twoje dane to nasze dane i twoje urządzenia to nasze urządzenia, w każdym czasie, każdym miejscu i przy użyciu każdej legalnej drogi”.

Jej szefem jest Rob Joyce, który pojawił się ostatnio na konferencji Usenix- Enigma. Tam radził co robić aby NSA miała ciężki orzech do zgryzienia.

Najciekawszy komentarz jest taki:

Poświęcamy czas aby się dowiedzieć [o sieci] więcej niż ludzie, którzy ja zaprojektowali i osoby, które ja zabezpieczają ,” powiedział. „Znasz technologie które są przeznaczone do wykorzystania w tej sieci. My [dla odmiany]znamy technologie, które są faktycznie wykorzystywane w tej sieci. Subtelna różnica. Zdziwiłbyś się o rzeczach, które są [faktycznie]uruchomione w sieci w porównaniu z rzeczami, które twoim zdaniem mają tam być. „

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s