Pascha Żydowska 2016

Od 22 Kwietnia zaczyna się święto Żydowskiej Paschy, które potrwa aż do 30 Kwietnia. W Izraelu grupy Żydów chcą odbudować Świątynie (Trzecia Świątynia) i co roku organizują ‚odegranie ofiary Paschy’, która ustala wraz ze zburzeniem Świątyni w roku 70.

Pierwsza Świątynie (Salomona) zniszczył Nabuchodonozor w roku 587 przed Chrystusem. Druga padła podczas Oblężenia Jerozolimy z rak Tytusa.

W eschatologii żydowskiej jest miejsce na Trzecia Świątynie (Ezechiela).Już dziś szkolą kapłanów i czynią ‚odgrywanie’ ofiary. W tym roku policja w Izraelu aresztowała aktywistów, którzy chcieli dokonać ofiary paschalnej na Wzgórzu Świątynnym.

Gdy Jezus umierał na krzyżu, circa 33 A.D rozdarła się zasłona świątyni. Nadeszło Nowe Przymierze, gdzie droga do Boga Jahwe otwarta jest przez wiarę w Syna Bożego (Psalm 2). Trzecia Świątynia to tym razem człowiek…Bożym zamysłem od początku było żyć blisko z człowiekiem.

Zapowiedziane wylanie Ducha(Joel 2:28) w czasach ostatecznych oznacza, ze Bóg może zamieszkać w nas! Stajemy się wówczas Jego świątynia! (Jana 2:21, 1 Kor 3:16, 2 Kor 6:6 KJV).

Obserwujemy przejście w NT z rytuałów, do duchowej rzeczywistości. Wszelka ofiara paschy pod ST jest wypełniona i niepotrzebna. Przyszła bowiem lepsza i doskonała ofiara!

Jezus Chrystus wypełnił wszelkie proroctwo o nadchodzącym Mesjaszu. Jako Baranek bez skazy, NASZA PASCHA został ofiarowany nie tylko dla Żydów, ale i aby poganie mogli, wierząc w Niego i ofiarę, która dokonała się 2000 lat temu- stać się dziećmi Bożymi!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s