Zielonoświątkowcy biorą udział w Światowych Dniach Młodzieży 2016.

Jak się okazuje ekumenicy z Kościoła Zielonoświątkowego nie tylko brali udział w Zjazdach Gnieźnieńskich, Tygodniach Modlitw o Jedność ‚Chrześcijan’ ale i uczestniczą w wydarzeniach katolickich pt: Światowe Dni Młodzieży.

Pokątnie przyznaje się do tego ksiądz katolicki (tegoroczne):

Według ks. Gremzy do Krakowa pojadą też z Białorusi młodzi ludzie innych konfesji chrześcijańskich. „W mojej grupie jest kilku protestantów, zielonoświątkowców, prawosławnych. Zapraszamy chętnych, jesteśmy otwarci na innych, żeby mogli poznać bliżej, czym są dni młodzieży” – zaznaczył.”

oraz osoby z poprzednich Światowych Dni Młodzieży:

Bardzo ważne było dla mnie zaproszenie gości z różnych Kościołów: pastora wraz z żoną z Kościoła Zielonoświątkowego, młodego pastora z Kościoła Baptystycznego, księdza jezuitę oraz dwóch młodych ludzi, którzy organizują Światowe Dni Młodzieży…Najbardziej przemówiła do mnie obecność i konferencja pastora i jego żony z Kościoła Zielonoświątkowego. Ich otwartość i zrozumienie uświadomiły mi potrzebę pracy na rzecz jedności chrześcijan.”

Gdy Papież był w Brazylii podczas Światowych Dni Młodzieży w roku 2013 ganił katolickich biskupów, ze pozwolili utracisz rzesze katolików, którzy zostali pozyskani do kościołów Zielonoświątkowych, Neo- Pentekostalnych i Charyzmatycznych!

Strona http://www.pope2016.com podaje, ze w Polsce jest 0,07 procenta Zielonoświątkowców…Celem więc ekumenii jest wchłoniecie Protestantyzmu do katolicyzmu…

Ile w Polsce jest Protestantów-GUS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s