‚Czarny Papież’ katolicki i ekumenizm.

Nasz założyciel, Ignacy Loyola, przeszedł osiem razy badanie Inkwizycji po wysłuchaniu Ducha.”Adolfo Nicolás

Kim jest „Czarny Papież”? To osoba działające w tle Watykanu, stojąca na czele Jezuitów, u których jest tzw generałem. Jezuici stoją za Kontrreformacja oraz jej przeistoczeniem zwanym ekumenia, przygotowując Sobór Watykański II.

Pomimo, ze papieży w historii było aż 265, Jezuickich generałów było tylko 30. Papiestwo jest niebiblijne i jest bezpośrednią kontynuacja Cezara z Imperium Rzymskiego. W poprzednich epokach władca zwal się odpowiednio- Sarrum(Sumerowie),Šarru(Akadyjski),Xšâyathiya(Medowie),Šâh(Persowie), Anax i Basileus (Grecja), Rex i Caesar(Rzym).

Papież odziedziczył atrybuty po Rzymskim Cezarze i kapłanie zwanym Pontifex Maximus, który stal na czele najwyższych ranga kapłanów Rzymskich w Collegium Pontificum.

Czarny papież pojawił się po raz pierwszy w związku z Reformacja. Pierwszym Praepositus Generalis był Ignacy Loyola. Do walki z Reformacja używali Królowej Niebios zwanej Madonna Della Strada.

Gdy nastał czas Soboru Watykańskiego II, zwoływał go i przygotowywał nikt inny jak General, Pedro Arrupe, który wg Alberto Rivery miał jako jedyny zrezygnować z tej pozycji, z powodu głoszenia mu ewangelii. Pedro Arrupe miał przeorganizować ten zakon ‚w świetle soboru’ a ekumenizm i jego globalne rozprzestrzenianie mogło właśnie narodzić się w umysłach Jezuitów. Jako taktykę stosował on ‚teologie wyzwolenia’ czyli Chrześcijański Marksizm.

Jezuici zostali stłumieni w 1773, i ponownie powołani w 1814 przez Piusa VII.

Po tym co katolicyzm wyprawiał przez setki lat, przyszedł czas na powierzchowna zmianę aby pokazać, ze katolicyzm się zmienił. Inkwizycja w Hiszpanii została stłumiona dopiero w roku 1834! Jej nazwa zmieniała się przez lata, od nazwy- Najwyższa Święta Kongregacja Rzymskiej i Powszechnej Inkwizycji, do Najwyższa Święta Kongregacja Świętego Oficjum w 1904, by wreszcie przyjąć nazwę po jezuickim Soborze Watykańskim II- Kongregacja Nauki Wiary.

Tutaj również funkcjonuje pewna linia zwana Wielki Inkwizytor(Inquisidor general). Pierwszym z nich był Tomás de Torquemada w latach 1483-98 a ostatnim Gerónimo Castillón y Salas (od 1818 do końca).

Współczesnym dziedzicem tej pozycji jest Gerhard Ludwig Müller.

Jeśli chodzi o ‚czarnego papieża’ to obecny nazywa się Adolfo Nicolás, który objął to stanowisko w roku 2008. Stoi on na czele około 18,000 jezuitów na świecie. Gazeta katolicka podaje, ze ma zrezygnować w roku 2016.

Jak widać z kierunku obieranego przez niego, Jezuici maja teraz realizować postulaty ekumenizmu. Na czele szkoły w Rzymie, która kształci ludzi na temat Wschodniego ‚Chrześcijaństwa’ staje jezuita.

W wywiadzie, zachęca aby być cierpliwym na ekumeniczne zmiany. W innym popiera kierunek papieża, aby zmienić teologie odnośnie rozwodów. Kościół katolicki musi powierzchownie zmienić się na tyle aby ekumenizm z Protestantami i religiami poszedł gładko. Nikogo nie chcą wykluczyć z procesu.

Aby szybko realizować postulaty Soboru Watykańskiego II, jezuici muszą wykazać się większą ‚kreatywnością ‚. Jezuici i ekumenizm musi zmieniać się i dostosować do zmieniającego krajobrazu na świecie oraz ludzi.

W wywiadzie podaje, ze unika kontaktów z papieżem, aby ludzie nie powiązali go z Jezuitami. Mówi tez o ‚nieoficjalnych kanałach komunikacji’. Wskazuje na kierunek ekumeniczny, który wyznaczył wspominany Arrupe.

Adolfo Nicolás wskazuje, ze Jezuici maja 500 letnie doświadczenie w kontrreformacji. To co dzieje się w poszczególnych krajach jest szybko wysyłane do centrali dwoma sposobami:

Watykan ma dwie sieci informacyjne, urzędnika za pośrednictwem nuncjuszów, a kolejne nieformalne przez księży, zakonników, świeckich, którzy nieustannie wysyłają informacje do Rzymu.”

500 lat minęło a struktury mamy teraz takie jak 500 lat temu, to jest czas na zmianę, bo świat się zmienił. Zmiana nie jest dlatego, że coś nie działa, ale aby dostosować się do nowych potrzeb i zmieniających się czasów.”

Jezuitów powołano w roku 1540. Jeśli chodzi o ścisłość, to 500 lat wypadnie w roku 2040. Czy nie jest to zastanawiające? Nikt nie narzeka w ekumenii na ich temat, jednak ludzi boli, ze 500 lat temu (31 Października 1517) przyszła Reformacja. Jako katolicki sprzeciw do przebudzenia, zwołano Sobór Trydencki,na którym potwierdzono wszystkie ówczesne herezje Rzymu! Sobór Trydencki nałożył setki przekleństw na osoby odchodzące od katolicyzmu. Ten sobór nigdy nie został odwołany.

Powstała kontrreformacja, Jezuici, Teresa of Ávila, Jan od Krzyża, Franciszek Salezy, Filip Neri i inni ruszyli by zachować herezje i zniszczyć Reformacje.

Czarny papież Loyola opracował Ćwiczenia Duchowe aby otoczyć się duchem mistycyzmu– medytacje, kontemplacje, modły…dewocje do opłatka i Maryi oraz koncept- „biedy, która uświęca”.

Gdy dziś ekumenizm jezuicki próbuje wszystkich namówić od odstąpienia od Reformacji i porzucenia Słowa, oni szyderczo się śmieją…O jak wielu zrywa boki, widząc jak naiwni Protestanci leżą wprost do ich utkanej sieci..

ABY RAZ NA ZAWSZE POLOZYC KRES I WYPELNIC ZAMIARY KONTR-REFORMACJI…

KAZDA DENOMINACJA BYLA WNIKLIWIE PRZEZ LATA STUDIOWANA I OD CZASOW SOBORU WATYKANSKIEGO II ZACZELA SIE INFILTRACJA…

CELEM JEST KAZDA RELIGIA NA SWIECIE. W NAJBLIZSZYCH LATACH BIORA SOBIE NA CELOWNIK ‚NAJBARDZIEJ OPORNYCH’ CZYLI ZIELONOŚWIĄTKOWCOW I CHARYZMATYKOW…

NA NASZYCH OCZACH DZIEJE SIE ZDRADA REFORMACJI…ODBYWAJACA SIE Z PROFESJONALNYM WYGLADEM I USMIECHEM NA USTACH…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s